Nelivärinen kapeakärkinen sokerikuorrute tarkkaan koristeluun. Helppokäyttöiset tuubit pipareille, pikkuleiville ja kakkuihin. Kuorrute kovettuu noin 10 minuutissa.
Tuotekuvaus
Kapeakärkiset sokerikuorrutteet tuovat tarkkuutta ja näyttävyyttä kaikenlaiseen leivontaan. Pakkauksessa on neljä helppokäyttöistä tuubia punaisen, keltaisen, vihreän ja valkoisen sävyissä, joilla luot yksityiskohtaisia kuvioita, tekstejä ja reunuksia vaivattomasti.
Kuorrutteet sopivat täydellisesti piparkakkujen ja pikkuleipien koristeluun sekä cup cake -kuorrutusten, donitsien ja syntymäpäiväkakkujen persoonalliseen viimeistelyyn.
Kuorrute kovettuu kuivuessaan, jolloin koristeet pysyvät kauniina tarjoiluun asti.
Leipomisessa luotamme kuitenkin mieluummin omaan Dr. Oetker -keittiöömme: täällä jokainen resepti kehitetään, testataan ja leivotaan itse, suurella rakkaudella.