Kiviuunipizza, jossa on täytteenä viittä erilaista juustoa: mozzarellaa, valkoista cheddaria, sinihomejuustoa, ricottaa sekä voimakasta provololenea.
Lue lisää
Valmistus
Tuotekuvaus
Dr. Oetker Suprema on aito premiumpizza. Taikina kohoaakolmessavaiheessa yli 24 tunnin aikana tarkimpien pizzastandardien mukaisesti. Paistamme pohjan 400°C:ssa italialaisessa kiviuunissa ja täytämme pizzan tuoreista, kypsistä tomaateista tehdyllä kastikkeella. Ja juuri siksi siinä on voittamaton maku; se on ilmava sisältä ja herkullisen rapea päältä. Täyteläisen juustoinen Cinque Formaggion täytettyviidellä erityyppisellä juustolla: pehmeää mozzarellaa, savustettua, valkoista cheddaria, täyteläistä sinihomejuustoa, raikasta ricottaa ja voimakasta provolonea. Yhdessäne sulavat mauksi, joka on yksinkertaisesti voittamaton. Kolmesti kohotettu. Tuplasti rapea. Yksinkertaisesti Suprema.
Leipomisessa luotamme kuitenkin mieluummin omaan Dr. Oetker -keittiöömme: täällä jokainen resepti kehitetään, testataan ja leivotaan itse, suurella rakkaudella.